تبلیغات
 چه جالب - قرص سیر و معجزه هایش

قرص سیر و معجزه هایش

قرص‌های سیر به دلیل آن که منجر به بوی بد دهان نمی‌شود، بهتر قابل استفاده هستند.

پزشکان معتقدند مصرف قرص سیر می‌تواند فشارخون را به میزان ۱۰ درصد کاهش دهد. بررسی شواهد پزشکی نشان می‌دهد که ۱۲ هفته درمان با قرص‌های سیر به کاهش چشمگیر فشارخون منجر می‌شود و خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

پزشکان معتقدند که افراد مبتلا به فشارخون بالا می‌توانند با افزودن سیر به رژیم‌های غذایی معمول، وضعیت جسمی خود را به میزان چشمگیری بهبود دهند.

بازبینی ۲۱ مطالعه انجام شده روی نمونه‌های انسانی نشان می‌دهد که مکمل‌های حاصل از سیر خشک‌ شده که حاوی میزان مشخصی از عنصر فعال «آلیسین» است، به کاهش فشار خون کمک می‌کنند. از سوی دیگر پزشکان تاکید دارند که مصرف خود سیر به جای قرص آن، این خاصیت را ندارد، زیرا مقدار قابل توجهی از آلیسین هنگام جویدن یا پختن آن از بین می‌رود.

سیر به دلیل آن که باعث ترشح ترکیبات شیمیایی چون «اکسید نیتریک» و «سولفید هیدروژن» می‌شود می‌تواند به آرام‌ سازی و انعطاف‌ پذیری رگ‌های خونی و در نتیجه به کاهش فشار خون کمک کند.

همچنین قرص‌های سیر به دلیل آن که منجر به بوی بد دهان نمی‌شود، بهتر قابل استفاده هستند.

در بررسی مقایسه‌ای اولیه بین روغن سیر و سیر خشک‌ شده، تاثیر روغن سیر بر کاهش فشار خون مشخص نشد اما در عوض آشکار شد که سیر خشک‌ شده می‌تواند به میزان قابل توجهی به کاهش فشار خون کمک کند.

آمار نشان می‌دهد که حدود ۱۶ میلیون انگلیسی به عارضه فشار خون بالا مبتلا هستند که یک سوم آنان از بیماری خود آگاه نیستند. این عارضه عامل اصلی بیماری‌های قلبی، ‌نارسایی کلیوی و سکته مغزی است
تاریخ : سه شنبه 2 شهریور 1395 | 04:06 ب.ظ | نویسنده : هلیا فریدفر | نظرات

  • paper | خشم | اصراف